Nove, stroge mjere za suzbijanje epidemije koronavirusa od 28.11.2020.

Mjere stupaju na snagu u subotu te će na snazi biti do 21. prosinca. Mjere možete pronaći na poveznici.

Mjere 26.11.2020.

U skladu s gore navedenim obavještavamo Vas da od 28.11. do 21.12.2020. samo seniorske ekipe klubova HT Premijer lige i Premijer ženske lige mogu održavati treninge i igrati utakmice, bez gledatelja, uz strogo pridržavanje epidemioloških mjera.

Sve ostale ekipe:

  • seniorske ekipe Prve muške lige, Prvih ženskih liga, Drugih muških liga, Trećih muških liga
  • ekipe mlađih dobnih kategorija

ne mogu održavati treninge i igrati utakmice od 28.11. do 21.12.2020.

Nadamo se nastavku što bržem nastavku svih natjecanja, no u međuvremenu želimo svim igračima, igračicama i svim košarkaškim djelatnicima da budu sigurni i ostanu zdravi!

izvor:  web stranice HKS-a

Reprezentacija otputovala na kvalifikacije za EP, ukupno 15 igrača na popisu

Muška seniorska reprezentacija Hrvatske  je otputovala u Istanbul, na novi ciklus kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

S obzirom na epidemiološku situaciju, FIBA se odmaknula od ustaljenog načina igranja uzvratnih utakmica  kod kuće i u gostima te će se kvalifikacije igrati u ‘balonima’ po izuzetno strogim pravilima. Svi su sudionici morali priložiti po dva negativna PCR testa u razmaku od pet dana prije polaska na put, a testirat će se i na licu mjesta. Kretanja i interakcije s ljudima van delegacije su smanjeni na minimum – naši će reprezentativci smjeti putovati samo od hotela do dvorane i nazad.

POPIS IGRAČA

PREZIME
IME
KLUB
BILAN
Miro
Dinamo Sassari
DREŽNJAK
Mateo
Cibona
GABRIĆ
Tomislav
Enea Astoria
JORDANO
Antonio
Vrijednosnice Osijek
KRUŠLIN
Filip
Dinamo Sassari
MARČINKOVIĆ
Pavle
Split
MARIĆ
Marin
BC Lietkabelis
MAVRA
Dominik
Zadar
PRKAČIN
Roko
Cibona
RAMLJAK
Ivan
ŚLĄSK
ROGIĆ
Roko
Mitteldeutscher BC
SIMON
Krunoslav
Anadolu Efes
ŠAKIĆ
Željko
Avtodor
UKIĆ
Roko Leni
Cedevita Olimpija
VRANKOVIĆ
Antonio
Split

STRUČNI STOŽER REPREZENTACIJE:

  • Veljko Mršić – izbornik
  • Domagoj Kujundžić – pomoćni trener
  • Damir Mulaomerović – pomoćni trener
  • Slaven Hlupić – kondicijski trener
  • dr. Miran Martinac – liječnik
  • Nikica Šižgorić – fizioterapeut
  • Perica Buljubašić – fizioterapeut
  • Igor Kolarić – Team Manager

 

Utakmice kvalifikacija za EP pogledajte u sljedećim terminima:

  • 27.11.2020. u 17:00 sati: Hrvatska – Turska 📺 HRT2 i SportKlub
  • 29.11.2020.u 18:00 sati: Švedska – Hrvatska  📺 HRT2 i SportKlub

web stranica HKSa

U-17 Istok

KK BRod U zaostaloj utakmici 6. kola kadetske lige Istok, košarkaši KK Brod su visokim rezultatom 99 : 36, pobijedili goste iz KK Borovo Vukovar. Sa ovom 5. pobjedom,su uz KA Osijek jedina neporažena ekipa u kadetskoj ligi. Već se polako nazire i njihov plasman na poluzavršnicu prventva Hrvatske, iako ima još dosta utakmica do kraja službenog dijela.

U17 Kadeti 20/21

#KlubUtPobPorKod kućeU gostima+-+/-Bod
1KA Osijek5503-02-045730615110
2KK Brod5504-01-042127314810
3KK Borovo Vukovar7252-10-4444576-1329
4KK Marsonia7252-10-4409553-1449
5KK Vinkovci5232-00-3366340267
6KK Vrijednosnice Osijek5141-10-3349398-496
7KK Đakovo1101-00-07664122
8KK Požega1010-00-16476-121

In Memoriam TOMISLAV KATIĆ – FILA

U dubokoj tuzi javljamo tužnu vijest da  je  Tomislav Katić – FILA, iznenada preminuo.            tomislav_katić fila

Fila je jedna od legendi Brodske košarke. Zadnjih godina je bio trener u KK Strmac Nova Gradiška , te KK Rekord-TIM iz Oriovca.

Dugogodišnji je izbornik i trener Hrvatske reprezentacije Košarkaša u kolicima.

Počivao u miru Božjem

5. kolo 2.MLI

Nova pobjeda KK BŠK/MARSONIA

Brodski košarkaši su upisali novu pobjedu , petu u nizu. Danas su slavili u Vukovaru protiv KK BOROVO VUKOVAR rezultatom 68 : 85 (28:25; 16:18; 11:17; 13:25).

Košarkaši Rekord Tima su u svojoj dvorani izgubili od  KK Belišća rezultatom 76:97.

# Klub Ukp. Pob. Por. Koš. post. Koš. prim. Koš. raz. Bod
1. KK Đakovo 5 5 0 439 352 +87 10
2. KK BŠK 5 5 0 375 320 +55 10
3. KK Županja 5 4 1 407 304 +103 9
4. KK Belišće 5 4 1 403 354 +49 9
5. KK Vinkovci 5 1 4 367 383 -16 6
6. KK Rekord Tim 5 1 4 343 385 -42 6
7. KK Borovo 5 1 4 347 398 -51 6
8. KK Požega 5 1 4 325 393 -68 6
9. KK Olimp Inspekt-ing 4 1 3 299 354 -55 5
10. KA Osijek 4 1 3 243 305 -62 5

KORONAMJERE – Od ponoći na snazi nove, strože mjere

Nacionalni stožer civilne zaštite 

 nove mjere za čitavu Hrvatsku koje stupaju na snagu u nedjelju 22. studenog 2020.

Mjere koje se odnose na sportska događanja:

– sportska natjecanja mogu se održavati samo bez gledatelja i uz strogo pridržavanje svih propisanih epidemioloških mjera i posebnih preporuka i uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, a organizatori su obvezni osigurati da se svi natjecatelji i nužno tehničko osoblje koje je prisutno pridržavaju propisanih epidemioloških mjera;

KK BŠK / Marsonia Izborna skupština kluba

KK Marsonia

Dana 18.10. u prostorijama Hotela Savus, održana je izborna sjednica Skupštine Košarkaškog kluba BŠK iz Slavonskog Broda.

Reorganizacijom Košarkaškog kluba BŠK uz namjeru povratka kvalitetne muške košarke u Slavonski Brod, što naš grad i zaslužuje gledajući povijesnu tradiciju Slavonskog Broda kao centra košarke u Slavoniji i Baranji, krenula je dobra priča.

Izborom novih članova Skupštine i upravljačkih tijela kluba, jedna od prvih odluka je promjena imena u Košarkaški klub MARSONIA. Izabrani članovi Skupštine i Upravnog odbora su redom entuzijasti, a najvažnije zaljubljenici u košarku, koji će nastojati vratiti Brodsku košarku na mjesto koje joj tradicijski i pripada. Proteklih godina smo bili svjedoci kako muška košarka polako pada na ljestvici popularnosti u Slavonskom Brodu. Bilo je pokušaja povratka, ali se nije uspjelo puno napraviti. Zadnje tri godine grad Slavonski Brod nije imao seniorsku mušku ekipu koja je sudjelovala u natjecanjima Hrvatskog košarkaškog saveza.

To se polako mijenja, te KK BŠK, sada KK Marsonia ima jako dobar početak u 2. muškoj ligi. Ekipa sastavljena isključivo od igrača sa područja Slavonskog broda u prva 4. kola ne zna za poraz. Trenutno su jedina ne poražena ekipa 2. muške lige Istok.

Novo izabrani predsjednik Kluba gospodin Mario Špehar, i tajnik Igor Kovačević, predstavili su ambiciozan plan kluba sa ciljem povratka brodske košarke van regionalnih okvira. Cilj ovog mandata upravljačkih tijela je igranje u 1. ligi prvenstva Hrvatske. Iskazanom podrškom i aktivnim sudjelovanjem svih članova skupštine takav plan je i ostvariv, ali su svi redom istaknuli da ih čeka veliki posao, pogotovo što se tiče financiranja kluba, te podrške samog grada i županije.

Činjenica je da građani Slavonskog Broda vole košarku, što je vidljivo u proteklih par godina kad su se u Slavonskom Brodu održali bitni košarkaški događaji uz punu dvoranu Vijuš – završni turnir Prvenstva Hrvatske za mlađe kategorije 2017.; kvalifikacijska utakmica ženske košarkaške reprezentacije protiv Italije 2018. i finalni turnir ABA Juniorske lige 2019.

Nadamo se da ćemo uskoro gledati najbolje košarkaše Hrvatske u SD Vijuš u Slavonskom Brodu, a uz ovaj dobar početak priče KK MARSONIA to je moguće uz potporu svih koji vole košarku.

Mlađe kategorije regija ISTOK

juniori prozirno2. kolo

2.KOLO

KK Đakovo — SLOBODAN
KK Strmac — KK Vrijednosnice Osijek 33 – 83
KA Osijek — KK Rekord Tim ”ODGODA”
KK Valpovo — KK Borovo Vukovar 76 – 72
1 KK BŠK — KK Vinkovci 88 – 68

kadeti prozirno6.kolo

KK Brod — KK Borovo Vukovar ”ODGODA”
KK Đakovo — KK Požega 76 – 64
KK Županja — KK Belišće ” ODGODA”
KK Vinkovci — KK BŠK 72 – 61

PK prozirno2.kolo

KK Olimp Inspekt-ing — KK Donji Miholjac ”ODGODA”
KK Brod II — SLOBODAN
KK Vinkovci — SLOBODAN
KK Borovo Vukovar — KK Vrijednosnice Osijek 37 – 98
KA Osijek — KK Požega 63 – 50
KK VROS Darda — KK Belišće ”ODGODA”
KK Brod — KK BŠK 68 – 58
KK Đakovo — KA Čepin 79 – 72

U-13 Istok2.kolo

KK Donji Miholjac — KK Vrijednosnice Osijek ” ODGODA”
KK Đakovo — SLOBODAN
KK Našice — KK Strmac ” ODGODA”
KK Belišće — KK Borovo Vukovar” ODGODA”
KK Požega — KK BŠK 67 – 49
KA Osijek — KK Vinkovci 51 – 62
KK Brod — KK Županja 36 – 40

2.Muška liga Istok 4. kolo

Nova pobjeda KK BŠK u svojoj prvoj sezoni.

Ponovo su Brodski košarkaši došli do pobjede u 4. kolu 2. muške lige istok. U SD Vijuš u Sl. Brodu rezultatom 79 : 66 pobijedili su goste iz Osijeka , KK Olimp Inspekt-Ing. Uz KK Đakovo su bez poraza u dosadašnjem dijelu prvenstva.

KK Rekord-Tim je došao do svoje prve pobjede u ovoj sezoni. Na gostovanju kod KA Osijek su rezultatom 59:68 upisali  prvu pobjedu.

# Klub Ukp. Pob. Por. Koš. post. Koš. prim. Koš. raz. Bod
1. KK BŠK 4 4 0 290 252 +38 8
2. KK Županja 4 3 1 319 238 +81 7
3. KK Belišće 4 3 1 306 278 +28 7
4. KK Đakovo 3 3 0 255 206 +49 6
5. KK Vinkovci 4 1 3 284 289 -5 5
6. KK Rekord Tim 4 1 3 267 288 -21 5
7. KK Borovo 4 1 3 279 313 -34 5
8. KK Olimp Inspekt-ing 4 1 3 299 354 -55 5
9. KA Osijek 4 1 3 243 305 -62 5
10. KK Požega 3 1 2 196 215 -19 4