Svi smo uz tebe Hrva

Košarkaški klub “Strmac” Nova Gradiška organizira Streetball turnir za našega nastradalog suigrača i sugrađanina na novogradiškom korzu dana 14.09.2019.god.(subota) s početkom u 9.30h. Ovim putem pozivamo sve Klubove koji su zainteresirani za sudjelovanje. Za sva dodatna pitanja i informacije,molimo Vas obratite se na dolje navedeni kontakt.

Sustav natjecanja u sezoni 2019/20

Temeljem prijedloga određenih predstavnika klubova u regiji, donosim novi prijedlog sustava nazjecanja skupine Istok na raspravu svim klubovima.
Svoje prijedloge i promjene možete poslati do 01.09.2019. , a plenum klubova će se održati krajem rujna kad će se donijeti konačne odluke o sustavu natjecanja.
U prilogu su i kalendar natjecanja , prijavni obrasci i liste za licenciranje igrača.
Za sva objašnjenja i upite možete se javiti telefonom ili e-mailom.

NATJEČAJ ZA UPIS NA SPECIJALISTIČKI DIPLOMSKI STRUČNI STUDIJ-Izobrazba trenera

Poštovani,

                 ovim putem Vas obavještavamo da je Kineziološki fakultet u Zagrebu raspisao natječaj za upis pristupnika na Specijalistički diplomski stručni studij Izobrazba trenera te da prijave za navedeni studij počinju od 9. rujna i traju do 13. rujna 2019. godinePrema novousvojenom nastavnom planu i programu studija u trajanju od dvije godine, završetkom studija stječe se 120 ECTS bodova (ukupno 300 ECTS bodova sa preddiplomskim stručnim studijem) i stručni naziv STRUČNI SPECIJALIST TRENERSKE STRUKE.

Uvjete upisa možete pogledati u odluci i natječaju koji se nalazi u poveznicama ispod.

HEP 3×3 Basketball Tour 2019 uskoro u pet gradova!

Hrvatski košarkaški savez i ovoga ljeta organizira sada već tradicionalnu HEP 3×3 haklersku turneju.

Ovogodišnja 3×3 turneja Hrvatskog košarkaškog saveza ponovno je dobila status FIBA 3×3 Satellite Toura.

Raspored turnira HEP 3×3 Basketball Tour-a 2019:

  • Osijek, Trg slobode 2.6.2019. (nedjelja)

HKS_3X3_2019_Osijek_02-06

  • Zagreb, Trg bana Josipa Jelačića 16.6.2019. (nedjelja)
  • Varaždin, Kapucinski trg 23.6.2019. (nedjelja)
  • Pula, Forum  7.7.2019. (nedjelja)
  • Split, vanjsko igralište Gripe  20.7.2019. (subota)
  • Split – finalni Masters, vanjsko igralište Gripe  21.7.2019. (nedjelja)

*Mjesto na finalnom Masters turniru osiguravaju finalisti turnira iz Osijeka, Zagreba, Varaždina, Pule i Splita.

Kategorije turnira:

  • Seniori
  • Seniorke
  • U18 muški

Nagradni fond muških seniorskih turnira (za svaki turnir) :

  1.  mjesto 4.000 kn
  2.  mjesto 2.000 kn

*NAPOMENA: Novac će biti uplaćen na račun osvajača nagrade, nema isplata u gotovini.

U kategoriji seniorki i U18 juniora pobjednici dobivaju sportsku opremu.

 

Prijave za turnire se vrše putem službene FIBA 3×3 platforme: https://play.fiba3x3.com!

Kontakt osoba: Hrvoje Marin 091 9582 327 (hrvoje.marin@hks-cbf.hr)

Kotizacije su besplatne!

Svi turniri se igraju po službenim FIBA 3×3 pravilima.

Valja istaknuti činjenicu kako je košarka 3×3 postala olimpijska disciplina te će kao takva biti sastavni dio Olimpijskih Igara u Tokiju 2020. godine.

Odlukom Hrvatskog košarkaškog saveza, ekipa koja zaključno s 1. studenim 2019. bude imala najviše bodova na FIBA 3×3 rankingu predstavljat će Hrvatsku kao 3×3 reprezentacija tijekom 2020. godine. Stoga, ne čekajte s prijavama jer HEP 3×3 turniri prava su prilika za skupljanje bodova i stjecanje potencijalnog statusa 3×3 reprezentacije Hrvatske.

Vidimo se na HEP 3×3 Basketball Touru 2019!

Hrvatski košarkaški savez!

Završnica Pretkadetkinja 2019

Završnica pretkadetkinje 2019.

#KlubUtPobPor+-+/-Bod
1ŽKK Trešnjevka 200922013978614
2KA Žana Lelas211999183
3ŽKK Medveščak21181126-453
4ŽKK Brod na savi20278102-242

Završnica Pretkadetkinje 2019

49-33
Završnica Pretkadetkinje 2019
SD Vijuš, Slavonski Brod

KA Žana Lelas — ŽKK Brod na Savi

81-28
Završnica Pretkadetkinje 2019
SD Vijuš, Slavonski Brod

ŽKK Trešnjevka 2009 — ŽKK Medveščak

45-53
Završnica Pretkadetkinje 2019
SD Vijuš, Slavonski Brod

Za 3. mjesto: ŽKK Brod na Savi - ŽKK Medveščak

50-58
Završnica Pretkadetkinje 2019
SD Vijuš, Slavonski Brod

FINALE: KA Žana Lelas - ŽKK Trešnjevka 2009

PH pretkadetkinje (U15): Raspored Završnog turnira u Slavonskom Brodu

Završnica pretkadetkinja se igra 18. i 19. svibnja u dvorani Vijuš.

Temeljem plasmana na Poluzavršnim turnirima, pravo nastupa na Završnom turniru stekli su:

 

KA „ŽANA LELAS“, Split (1.A)

ŽKK ”MEDVEŠČAK”, Zagreb (2.A)

KK ”TREŠNJEVKA 2009”, Zagreb (1.B)

ŽKK ”BROD NA SAVI”, Slavonski Brod (2.B)

 

Utakmice se igraju u Sportskoj dvorani Vijuš, Stanka Vraza 2a, Slavonski Brod.

 

Satnica natjecanja:

Subota, 18. svibnja 2019.

18,00    KA ŽANA LELAS – ŽKK BROD NA SAVI

20,00    KK TREŠNJEVKA 2009 – ŽKK MEDVEŠČAK

 

Nedjelja, 19. svibnja 2019.

13,00  utakmica za 3. mjesto

15,00  utakmica za 1. mjesto

PH U13 dječaci: Cedevita, Vrijednosnice Osijek, Zadar i Stoja se plasirali u završnicu

U Puli i Zagrebu završeni su polufinalni turniri PH za dječake U13 nakon kojih je poznato da će u polufinalu završnog turnira 25. – 26. svibnja igrati Cedevita – Vrijednosnice Osijek i Zadar – Stoja. Turnir u Puli pripao je Cedeviti koja je upisala svih pet pobjeda, a zagrebački turnir koji je igran u dvoranama Trnsko i Dražen Petrović osvojio je Zadar koji je uvjerljivo slavio u svim susretima.

17. travnja, 1. dan poluzavršnice PH U13 u Puli

Grupa 1

KK CEDEVITA – KK SPLIT 79-34 (24-11, 25-5, 16-12, 14-6)

KK DOŠK – KK MEĐIMURJE 57-48 (14-13, 14-13, 13-8, 16-14)

Grupa 2

KK STOJA – ŠK TIGRIĆI 69-24 (16-11, 20-4, 23-3, 10-6)

KK ALKAR – KK DUBRAVA 55-39 (21-8, 13-8, 10-12, 11-11)

REZULTATI 2.KOLA:

GRUPA 1:

SPLIT – MEĐIMURJE   86:44  (26:7, 21:14, 21:3, 18:20)

CEDEVITA – DOŠK   64:39  (13:11, 22:11, 18:5, 11:12)

GRUPA 2:

ŠK TIGRIĆI SL.BROD – DUBRAVA   30:59  (16:4, 4:18, 6:18, 4:19)

STOJA – ALKAR   53:47  (11:13, 10:10, 14:6, 18:18)

REZULTATI 3.KOLA:

Grupa 1:

DOŠK – SPLIT   58:68  (16:21, 10:11, 14:13, 18:23)

MEĐIMURJE – CEDEVITA   17:83  (6:24, 3:25, 6:22, 2:12)

POREDAK: Cedevita (3-0), Split (2-1), DOŠK (1-2), Međimurje (0-3)

Grupa 2:

ALKAR – TIGRIĆI  70:61  (14:14, 28:22, 17:15, 11:10)

DUBRAVA – STOJA  46:74  (6:12, 15:27, 11:23, 14:12)

POREDAK: Stoja (3-0), Alkar (2-1), Dubrava (1-2), ŠK Tigrići (0-3)

REZULTATI POSLJEDNJEG DANA:

SKUPINA A: Pula

Polufinale:

CEDEVITA – ALKAR  84:44 (30:9, 16:15,22:13, 16:7)

SPLIT – STOJA   70:71  (12:16, 14:12, 14:26, 30:17)

 

CEDEVITA – STOJA  95:46  (28:6, 23:14, 25:10, 19:16)

SKUPINA B: Zagreb

Polufinale:

ZADAR – CIBONA   85:55  (19:13, 22:8, 20:18, 24:16)

GRAFIČAR – VRIJEDNOSNICE OSIJEK  61:91 (20:22, 15:15, 15:37, 11:17)

Finale:

ZADAR – VRIJEDNOSNICE OSIJEK   109:46  (16:15, 31:14, 36:10, 26:7)