Nastavka natjecanja U-19

Odlukom Nacionalnog stožera civilne zaštite, te pojašnjenjem iste od strane HKS-a, 1. juniorske lige na nacionalnoj razini nisu u sklopu zabrane provedbe treninga i odigravanja utakmica.

Na temelju toga juniorsko natjecanje U-19 istok će nastaviti sa odigravanjem 4. kola i to 12/13 prosinca, u skladu sa mogućnostima klubova i pridržavanjem svih propisanih epidemioloških mjera i protokola HKS-a, bez gledatelja.

Objava HKS-a

Nove, stroge mjere za suzbijanje epidemije koronavirusa od 28.11.2020.

Mjere stupaju na snagu u subotu te će na snazi biti do 21. prosinca. Mjere možete pronaći na poveznici.

Mjere 26.11.2020.

U skladu s gore navedenim obavještavamo Vas da od 28.11. do 21.12.2020. samo seniorske ekipe klubova HT Premijer lige i Premijer ženske lige mogu održavati treninge i igrati utakmice, bez gledatelja, uz strogo pridržavanje epidemioloških mjera.

Sve ostale ekipe:

  • seniorske ekipe Prve muške lige, Prvih ženskih liga, Drugih muških liga, Trećih muških liga
  • ekipe mlađih dobnih kategorija

ne mogu održavati treninge i igrati utakmice od 28.11. do 21.12.2020.

Nadamo se nastavku što bržem nastavku svih natjecanja, no u međuvremenu želimo svim igračima, igračicama i svim košarkaškim djelatnicima da budu sigurni i ostanu zdravi!

izvor:  web stranice HKS-a

Reprezentacija otputovala na kvalifikacije za EP, ukupno 15 igrača na popisu

Muška seniorska reprezentacija Hrvatske  je otputovala u Istanbul, na novi ciklus kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

S obzirom na epidemiološku situaciju, FIBA se odmaknula od ustaljenog načina igranja uzvratnih utakmica  kod kuće i u gostima te će se kvalifikacije igrati u ‘balonima’ po izuzetno strogim pravilima. Svi su sudionici morali priložiti po dva negativna PCR testa u razmaku od pet dana prije polaska na put, a testirat će se i na licu mjesta. Kretanja i interakcije s ljudima van delegacije su smanjeni na minimum – naši će reprezentativci smjeti putovati samo od hotela do dvorane i nazad.

POPIS IGRAČA

PREZIME
IME
KLUB
BILAN
Miro
Dinamo Sassari
DREŽNJAK
Mateo
Cibona
GABRIĆ
Tomislav
Enea Astoria
JORDANO
Antonio
Vrijednosnice Osijek
KRUŠLIN
Filip
Dinamo Sassari
MARČINKOVIĆ
Pavle
Split
MARIĆ
Marin
BC Lietkabelis
MAVRA
Dominik
Zadar
PRKAČIN
Roko
Cibona
RAMLJAK
Ivan
ŚLĄSK
ROGIĆ
Roko
Mitteldeutscher BC
SIMON
Krunoslav
Anadolu Efes
ŠAKIĆ
Željko
Avtodor
UKIĆ
Roko Leni
Cedevita Olimpija
VRANKOVIĆ
Antonio
Split

STRUČNI STOŽER REPREZENTACIJE:

  • Veljko Mršić – izbornik
  • Domagoj Kujundžić – pomoćni trener
  • Damir Mulaomerović – pomoćni trener
  • Slaven Hlupić – kondicijski trener
  • dr. Miran Martinac – liječnik
  • Nikica Šižgorić – fizioterapeut
  • Perica Buljubašić – fizioterapeut
  • Igor Kolarić – Team Manager

 

Utakmice kvalifikacija za EP pogledajte u sljedećim terminima:

  • 27.11.2020. u 17:00 sati: Hrvatska – Turska 📺 HRT2 i SportKlub
  • 29.11.2020.u 18:00 sati: Švedska – Hrvatska  📺 HRT2 i SportKlub

web stranica HKSa

U-17 Istok

KK BRod U zaostaloj utakmici 6. kola kadetske lige Istok, košarkaši KK Brod su visokim rezultatom 99 : 36, pobijedili goste iz KK Borovo Vukovar. Sa ovom 5. pobjedom,su uz KA Osijek jedina neporažena ekipa u kadetskoj ligi. Već se polako nazire i njihov plasman na poluzavršnicu prventva Hrvatske, iako ima još dosta utakmica do kraja službenog dijela.

U17 Kadeti 20/21

#KlubUtPobPorKod kućeU gostima+-+/-Bod
1KA Osijek5503-02-045730615110
2KK Brod5504-01-042127314810
3KK Borovo Vukovar7252-10-4444576-1329
4KK Marsonia7252-10-4409553-1449
5KK Vinkovci5232-00-3366340267
6KK Vrijednosnice Osijek5141-10-3349398-496
7KK Đakovo1101-00-07664122
8KK Požega1010-00-16476-121

In Memoriam TOMISLAV KATIĆ – FILA

U dubokoj tuzi javljamo tužnu vijest da  je  Tomislav Katić – FILA, iznenada preminuo.            tomislav_katić fila

Fila je jedna od legendi Brodske košarke. Zadnjih godina je bio trener u KK Strmac Nova Gradiška , te KK Rekord-TIM iz Oriovca.

Dugogodišnji je izbornik i trener Hrvatske reprezentacije Košarkaša u kolicima.

Počivao u miru Božjem

5. kolo 2.MLI

Nova pobjeda KK BŠK/MARSONIA

Brodski košarkaši su upisali novu pobjedu , petu u nizu. Danas su slavili u Vukovaru protiv KK BOROVO VUKOVAR rezultatom 68 : 85 (28:25; 16:18; 11:17; 13:25).

Košarkaši Rekord Tima su u svojoj dvorani izgubili od  KK Belišća rezultatom 76:97.

# Klub Ukp. Pob. Por. Koš. post. Koš. prim. Koš. raz. Bod
1. KK Đakovo 5 5 0 439 352 +87 10
2. KK BŠK 5 5 0 375 320 +55 10
3. KK Županja 5 4 1 407 304 +103 9
4. KK Belišće 5 4 1 403 354 +49 9
5. KK Vinkovci 5 1 4 367 383 -16 6
6. KK Rekord Tim 5 1 4 343 385 -42 6
7. KK Borovo 5 1 4 347 398 -51 6
8. KK Požega 5 1 4 325 393 -68 6
9. KK Olimp Inspekt-ing 4 1 3 299 354 -55 5
10. KA Osijek 4 1 3 243 305 -62 5