U Zagrebi u finalnoj utakmici Kupa regija kadeta košarkaši

KA Osijek su pobjedom nad HAKK Mladost 65

osvojili KUP REGIJA KADETA .

HAKK MLADOST 65 65 : 70  KA OSIJEK
21 – 17   16 – 15   15 – 16   13 – 22
2018-05-20 13:45

KADETI KUP REGIJA za 1. mjesto – HAKK Mladost – KA Osijek 65:70 (21:17, 16:15, 15:16, 13:22)

HAKK Mladost: Mislav Tatović 0, Patrick Mance -, Dino Babić 1 + 2sk + 2as, Daniel Pavičić 19p + 8sk, Ivan Vukičević -, Jakov Plavetić 2p + 10sk + 3as + 2bl, Ivan Kramarić 0, Luka Kanižaj 17p + 7sk, Igor Stanković -, Bruno Vuković 10p + 4sk + 2as, Patrik Gregurin -, Mile Vukušić 16p + 6sk + 3as, trener Hrvoje Uroić

KA Osijek: Ivan Starčević 0, Dominik Greganović 16 + 3sk + 3as, Franco Filipović 33 + 10sk + 5as, Nikola Mavretić 5 + 5sk, Petar Kozić 3 + 3sk, Marko Galović -, Niko Lendić 6 + 3sk + 2as, Mihael Mamić 0 + 2sk, Ivo Sušac 5 + 2sk, Matej Miškić 0 + 2sk, Matej Gerber 2 + 2as, Karlo Raštegorac -, trener Goran Kramarić

U uzbudljivoj finalnoj utakmici Košarkaška akademija Osijek osvojila je naslov pobjednika Kupa u odlučujućoj zadnjoj četvrtini.

Franco Filipović, igrač KA Osijek dominirao je u svim kategorijama i zaslužio naslov najboljeg strijelca turnira, MVP-a, a također je bio i najbolji igrač po izboru Sportskih novosti.

KA Osijek logo

Organizacija Otvorenog PH za dječake i djevojčice 2005. godište i mlađe

Temeljem članka 12.2. Propozicija natjecanja za dječake i djevojčice U-13,
povjerenici natjecanja Prvenstva Hrvatske za mlađe dobne kategorije dodijelili su

Utorak, 19.06.2018. 08.30 – 17.00

Smještaj klubova organiziran je u Gradu Mladih Granešina, Aleja hrvatske mladeži
b.b po cijeni od 180,00 kuna (Puni pansion po osobi). Za rezervaciju smještaja
javiti se na 01/ 6421973 (Vedran/Jasna). Grad Mladih je udaljen 3 km od Sportske dvorane Dubrava. Smještaj je moguć i u hotelu Maksimir (Maksimirska 57) po
cijeni od 250,00 (puni pansion po osobi).

Voditelj prvenstva i odgovorna osoba je Krešimir Galić (098 98 12 723),

Prijave se primaju do 01.06.2018. na mail kgalic76@gmail.com.

Raspored utakmica biti će
poznat po završetku prijava klubova, odnosno 05. lipnja 2018.
Minimalni broj utakmica za svaki klub je četiri (4), a tri prvoplasirane momčadi
/ekipe dobit će prigodne pehare i medalje, a bit će nagrađeni i najbolji pojedinci
prvenstva.

OSNOVNA PRAVILA
1. Utakmice se igraju (4X7 min) , a finale (4X8 min)
2. Odmor između četvrtina je 1.min, a između 2. i 3. četvrtine 3.minute.
3. Utakmice se igraju loptama Spalding (veličina 7).
4. Dopušten je po 1 Time out u svakoj od prve 3 četvrtine (s tim da nema
prenošenja Time outa iz četvrtine u četvrtinu), te 2 u četvrtoj četvrtini.
5. Igra se sustavom passarela-10 igrača mora nastupiti u prve 3 četvrtinedopuštene
su izmjene, ali se računa kao da je igrač igrao cijelu četvrtinu – ukoliko
ekipa ili trener to ne učini, gubi se utakmica 20:0 b.b.
6. U slučaju neriješenog rezultata, igra se produžetak od 3 minute.
7. Slobodna bacanja se izvode 50 cm bliže.
8. Zabranjeno je igranje zonske obrane (kazna : opomena, a zatim Tehnička
pogreška treneru, a u ponovljenom slučaju, dakle treći puta na utakmici, trener će
biti Isključen).
9. Dopušten je nastup 14 igrača koji moraju biti prijavljeni u zapisnik na prvoj
utakmici i nakon toga nema više naknadnog prijavljivanja igrača.

Juniori ”Istok”

HKK VUKOVAR – JUNIORSKI PRVACI REGIJE ISTOK 2017/18

LOGO-HKK-VUKOVARA

Pobjedom protiv KK Đakova, košarkaši HKK Vukovar su ponovili prošlo sezonski uspjeh i osvojili prvo mjesto u juniorskoj konkurenciji regije ISTOK. U jako kvalitetnoj utakmici u Đakovu, domaći košarkaši su dominirali u prvoj četvrtini koju su dobili sa 10 koševa razlike (26 – 16).

Ulaskom mladog Filipa Bjelanovića u igru koji je pridonio čvrstoj obrani i efikasnosti u napadu, Vukovarci su uspjeli preokrenuti rezultat u drugoj četvrtini i zadržali vodstvo  do samog kraja utakmice, koja je završila rezultatom 74 – 87 u korist HKK Vukovar.

IMG_1267

Dječaci 2005+

KK VRIJEDNOSNICE OSIJEK I

PRVACI LIGE DJEČACI 2005+  ”ISTOK”

početnici

Završnica

Dobivši obe utakmice na završnom turniru lige Djačaka 2005+ Istok u Slavonskom Brodu, mladi košarkaši KK VROS I su osvojili pehar prvaka Slavonije i Baranje.

U prvoj utakmici su pobjedili KK Borovo Vukovar, te se u finalu sastali sa pobjednikom druge polufinalne utakice ekipom KK VROS III, koja je pobjedila domaćine ŠK Tigrići.

U borbi za treće mjesto slavili su Brođani ŠK Tigrići, savladavši košarkaše KK Borovo Vukovar.

Za najkorisnijeg igrača turnira izabran je LUKA ČURAK ,( KK Vros I)

Luka Čutuk

slike

Završni turnir lige Dječaci 2005+

početnici

Završni turnir za prvaka lige ”Dječaci 2005+” u sezoni 2017/18, će se odigrati u Slavonskom Brodu, 14. travnja 2018. godine u SD Vijuš, Stanka Vraza 2 Slavonski Brod.

Pravo sudjelovanja na završnom turniru su stekli klubovi:

• KK Vrijednosnice Osijek I (osvajanjem 1. mjesta u skupini ALPHA)
  • ŠK Tigrići I (osvajanjem drugog mjesta u skupini ALPHA)
  • KK Vrijednosnice Osijek III (osvajanjem 1. mjesta u skupini BRAVO)
  • KK Borovo Vukovar (osvajanjem 2. mjesta u skupini BRAVO)

Raspored natjecanja na završnim turniru:

1. 04. 2018. SD ”Vijuš”:
  2. KK Vrijednosnice Osijek I – KK Borovo Vukovar             10,00 mala dvorana SD Vijuš
  3. ŠK Tigrići I – KK Vrijednosnice Osijek III  10,00 velika dvorana SD Vijuš

Pauza za ručak 11,30 – 12,30

1. za 3. mjesto : poraženi utakmice broj 1. – poraženu utakmice br. 2 12,30 mala dvorana SD Vijuš
  2. za 1. mjesto : pobjednik utakmice broj 1. – pobjednik utakmice br. 2 12,30 velika dvorana SD Vijuš